• fotoss1slider.jpg
  • fotoss5slider.jpg
  • fotoss2slider.jpg
  • fotoss4slider.jpg
  • fotoss6slider.jpg
  • fotoss3slider.jpg

Programa 2018

Martes 2 outubro

Actividad didáctico Musical (A Coruña).

*Concertos apoiados pola Consellería de Cultura, Educación e Ordenación Universitaria, a través da Secretaría Xeral de Cultura e  Secretaría Xeral de Educación.

  • Conservatorio Profesional de Música. (18:00)
    • Augusto Gabriel Ayala de (Argentina).

 

mercores 3 outubro

Actividad didáctico Musical.

*Concertos apoiados pola Consellería de Cultura, Educación e Ordenación Universitaria, a través da Secretaría Xeral de Cultura e  Secretaría Xeral de Educación.

  • C E E Nuestra Señora de Lourdes – Aspronaga (A Coruña)
    • Augusto Gabriel Ayala de (Argentina).
  • Salón de Actos do Edificio de Servizos Múltiples do Burgo (Culleredo)
    • Ensemble "Mandolins of Yekaterinburg" (Rusia).

 A Coruña

  • Bandolina Dúo (Colombia)
    • Lugar: Igrexa Conventual PP. Dominicos Santo Domingo.
    • Hora: 20:45.
    • *Concerto apoiado pola Consellería de Cultura, Educación e Ordenación Universitaria, a través da Secretaría Xeral de Cultura.
  • Augusto Gabriel Ayala de (Argentina)
    • Lugar: Sporting club- Casino de La Coruña
    • Hora: 20:00.
  • Ensemble "Mandolins of Yekaterinburg" (Rusia)
    • Lugar: Club del Mar de San Amaro A Coruña
    • Hora: 20:30.
  • Pizzican duo (Italia)
    • Lugar: Centro Social Sagrada Familia.
    • Hora: 20:00.
    • *Concerto apoiado pola Consellería de Cultura, Educación e Ordenación Universitaria, a través da Secretaría Xeral de Cultura.

 

xoves 4 outubro

 Actividad didáctico Musical.

*Concertos apoiados pola Consellería de Cultura, Educación e Ordenación Universitaria, a través da Secretaría Xeral de Cultura e  Secretaría Xeral de Educación.

  • Colexio Salesiano San Juan Bosco (A Coruña)
    • Ensemble "Mandolins of Yekaterinburg" (Rusia).
  • IES Agra do Orzán (A Coruña)
    • Augusto Gabriel Ayala (Argentina).
  • Casa da Cultura (Carral)
    • Pizzican duo (Italia).
  • Casa da Cultura (Negreira)
    • Bandolina Dúo (Colombia).

A Coruña

  • Augusto Gabriel Ayala de (Argentina).
    • Lugar: Pazo Capitanía.
    • Hora: 19:00.
    • *Concerto apoiado pola Consellería de Cultura, Educación e Ordenación Universitaria, a través da Secretaría Xeral de Cultura.
  • Pizzican duo (Italia)
    • Lugar: Casa Museo Casares Quiroga.
    • Hora: 19:00.
    • *Concerto co apoio do Concello da Coruña, a través da Concellería de Culturas, Deporte e Coñecemento. 

Oleiros

  • Bandolina Dúo (Colombia).
    • Lugar: Auditorio C.C. A Fábrica en Perillo
    • Hora: 20:30.

 

venres 5 outubro

 Actividad didáctico Musical.

*Concertos apoiados pola Consellería de Cultura, Educación e Ordenación Universitaria, a través da Secretaría Xeral de Cultura e  Secretaría Xeral de Educación.

  • IES Plurilingue de Elviña (A Coruña)
    • Augusto Gabriel Ayala (Argentina)
  • Escuea oficial de Idiomas (A Coruña)
    • Pizzican duo (Italia)
     
  • Colegio Internacional Eiris (A Coruña)
    • Ensamble "Mandolins of Yekateringburg" (Rusia)
  • Salón de Actos do Edificio de Servizos Múltiples do Burgo (Culleredo)
    • Bandolina Dúo (Colombia)

 

 A Coruña

  • Pizzican duo - (Italia)
    • Lugar: Escuela Oficial de Idiomas A Coruña.
    • Hora: 19:00.
    • *Concerto apoiado pola Consellería de Cultura, Educación e Ordenación Universitaria, a través da Secretaría Xeral de Cultura.

Betanzos

  • Grupo de Fado “Canção de Coimbra & Fado de Lisboa” - (Portugal)
    • Lugar: Aula Municipal de Cultura.
    • Hora: 20:30.

Cambre

  • Augusto Gabriel Ayala - (Argentina)
  • Escuela Baile Tangente: Alicia Carballeira & Miguel Bordera
    • Lugar: Casa da Cultura “Vila Concepción”.
    • Hora: 20:00.

Mugardos

  • Bandolina dúo (Colombia)
    • Lugar: Casino Mugardés.
    • Hora: 20:00.

Oleiros

  • Ensemble "Mandolins of Yekaterinburg" (Rusia)
    • Lugar:  Auditorio C.C. A Fábrica en Perillo.
    • Hora: 20:30.

 

sábado 6 OUTUBRO

 A Coruña

  • Ensemble "Mandolins of Yekaterinburg" (Rusia)
    • Lugar: Inauguración  Royal School A Zapateira.
  • Punto encontro: Todos os grupos do Festival / Jam session night – trae teu instrumento
    • Lugar: Sporting Club - Casino de La Coruña (23:30).

  Arzúa

  • Augusto Gabriel Ayala - (Argentina)
  • Escuela Baile Tangente, Alicia Carballeira & Miguel Bordera
    • Lugar: Capela da Madalena.
    • Hora: 20:00.

Bergondo

  • Noite de Fado: Grupo de Fado “Canção de Coimbra & Fado de Lisboa” - (Portugal)
    • Lugar: Mosteiro de Bergondo.
    • Hora: 20:00.

Noia

  • Bandolina Dúo (Colombia)
    • Lugar: Igrexa Sta. María A Nova.
    • Hora: 19:30.

Padrón

  • Ensemble "Mandolins of Yekaterinburg" (Rusia)
    • Lugar: Igrexa Santiago de Padrón.
    • Hora: 20:30.

 

Domingo 7 outubro (gala DE CLAUSURA)

A Coruña

  • Augusto Gabriel Ayala de (Argentina).
  • Escuela Baile Tangente: Alicia Carballeira & Miguel Bordera
  • Bandolina Dúo Colombia con: Oriana Ximena Medina & Carlos Andres Quintero
  • Pizzican duo Italia
  • Grupo de Fado “Canção de Coimbra & Fado de Lisboa” - Portugal
  • Ensemble "Mandolins of Yekaterinburg" Rusia
  • Dúo dos Púas  de La Rioja (España)

Lugar: Teatro Rosalía Castro da Coruña.

Hora:19,00.

Presentadores: Lucia Camba & Manuel Viso

Concerto co apoio do Concello A Coruña, a través da Concelleria de Culturas, Deporte e Coñecemento.

 

 
 
 

Colaboradores

Cocacola.png
vazquez.png
patrimonio.png
universidad.png
asociacion.png
concordia.jpg
entrerios.jpg
tangente1200.png
www.000webhost.com